Obserwatorzy

sobota, 2 kwietnia 2011

Nie ma mnie!

" Wyszła z domu i dotychczas nie wróciła pani ubrana w sukienkę w groszki"
- jakiś tak bardzo podobnie pisał Tadeusz Różewicz.Miałam w moich szarych komórkach wiele wierszy różnych poetów, gdyż był czas w moim życiu także na poezję. A w zasadzie na Poezję.A teraz moje dziecko odmawia nauczenia się na pamięć "Pani Twardowskiej"! O zgrozo! Nie znajduję właściwych argumentów! A wiersz trzeba umieć już na czwartego, no, w ostateczności na szóstego kwietnia.
Ponadto poświęcam na razie sporo czasu na nową działalność, jako że mam zamiar zdradzić druty, ewentualnie bardzo mocno ograniczyć swój kontakt z nimi.
I co za tym idzie - nie mam nowych zdjęć.Przed chwilą sprawdziłam - nie mam zdjęć z innego powodu - komputer nie widzi aparatu albo coś podobnego, bo chciałam chociaż moje tulipanki pokazać i - się nie da!
Zatem - nie ma mnie!


Białe groszki - Tadeusz Różewicz


20 sierpnia wyszła z domu
i nie powróciła
osiemdziesięcioletnia staruszka
chora na zanik pamięci
ubrana w granatową sukienkę
w białe groszki

ktokolwiek wiedziałby
o losie zaginionej
proszony jest

16 komentarzy:

 1. tkaitko-takich rzeczy się nie robi.Zdążyłam się przyzwyczaić do tego że jesteś Osobą z dużą dozą poczucia humoru ale...No właśnie wyświetla mi się tytuł'' Nie ma mnie''.Lecę na złamanie karku(może trzeba ratować?)A to chodzi o Poezję.Ucieszyłam się bardzo i Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkurzające są takie niedoskonałości sprzętu, ale to się może zdarzyć zawsze i każdemu! Mam nadzieję, że Ci ktoś pomoże usunąć usterki! :)
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, to zycze otwarcia umyslu na ten wiersz! macie przed soba jeszcze kilka dni to sie uda!Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe z czym Ty zdradzasz druty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to zdradzić?
  I dlaczego zdradzić??
  I z kim???
  No ja cie... tego tu jeszcze nie było!
  Będziesz prząść, tkać, szydełkować, frywolitkować - ?
  No zdradź nam, co to za zdrada będzie, cooo?

  OdpowiedzUsuń
 6. Będziesz szydełkować? Wiem, że to mało pocieszające, ale ja jak sie raz nauczyłam z wielkim trudem "Pani twardowskiej", to do dziś dzień mogę recytować:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak nie druty - to co?
  A"Pani Twardowskiej" warto się nauczyć na pamięć. W ogóle warto uczyć się wierszy na pamięć, bo w ten sposób ją ćwiczymy i staje się bardziej pojemna. Owszem wiele rzeczy można się nauczyć na tzw. zrozumienie, ale nic nie będzie ze zrozumienia, jeśli nie będzie w pamięci treści koniecznych do pamięciowego opanowania.
  I jeszcze taka refleksja: kiedyś uczniowie chętnie korzystali z możliwości otrzymania dobrej oceny za opanowany pamięciowo wierszyk (ci słabsi wręcz z tego korzystali); dziś po prostu nie chcą się wierszy na pamieć uczyć i jeżeli w końcu wyuczą się jakoś, to jest tylko "jakoś" z błędami, przekręceniami, opuszczaniem wyrazów, linijek.
  Życzę Ci konsekwencji w przekonaniu młodego i wręcz zmuszeniu go na opanowania utworu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Juta
  Padam na pysk z przemęczenia, złości i nie wiem już czego!Ale jestem bardzo już zatwardziałą blogerką i póki sił - póty mego pisania.Natomiast rozsądek każe zaprzestać drucikowej działalności, ponieważ robię a potem proszę się by ktoś chciał łaskawie to nosić.Nie ma zamówień - nie ma roboty.Finito!
  A na poezję zawsze jest czas.Jakoś dziwnie zatęskniłam za Mickiewiczem, Norwidem i Słowackim.Za Wyspiańskim - nie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Iw
  Sprawa jest prosta - odgruzować jeden z dysków.Kazał syn St.Nie umiem tego zrobić a on nie ma czasu....

  OdpowiedzUsuń
 10. Katarzyno
  Przed chwilą wbiłam mu do głowy dwie zwrotki i łzy zamieniłam na uśmiech Będzie dobrze! Muszę wierzyć!

  OdpowiedzUsuń
 11. Solaris
  To na razie pozostanie tajemnicą.Mam nadzieję "objawić" się 7.IV.Sprawa może okazać się totalnym niewypałem, wtedy będzie figa z makiem - dla mnie:(((

  OdpowiedzUsuń
 12. Doroteo
  Zdrada to zdrada - jak do niej dojdzie to się oczywiście wszystko wyda.A teraz tylko chcę rozbudzić Waszą ciekawość.
  (Co mi się odrobinę udaje!).

  OdpowiedzUsuń
 13. Beso_78
  Rzecz w tym, ze ja uwielbiałam uczyć się wierszy na pamięć i występować z nimi publicznie - czy ktoś mnie chciał słuchać czy nie.A moje dziecko zasłania się dysleksją i czym się tylko da.

  OdpowiedzUsuń
 14. Antonino
  Podpisuję się pod tym co napisałaś i lewą i prawą ręką!Dodam więcej wiadomości o m oim dziecku - pobił okulary, ma źrenice rozszerzone po lekach, możliwe, że trochę widzi, ale do tego się nie przyznaje, gdyż okulista powiedział, że nie będzie widział prze 3-4 tygodnie.I w tym stanie rzeczy - kwiecień, jeden z najważniejszych miesięcy w roku szkolnym. Jeszcze trochę wysiłku będzie w maju, a czerwiec to już całkowita laba uczniowska. Jest - mój syn - całkowicie zależny od tego, co mu w tym czasie wbiję do głowy,.Ale...on nie daje sobie nic wbić!A ja nie jestem w stanie ot tak sobie machnąć ręką.
  Zatem idę dalej wbijać mu do głowy "Panią T."

  Nie, nie chodzi o szydełko! Nie chodzi o jakiekolwiek inne robótkowanie!

  OdpowiedzUsuń