Obserwatorzy

poniedziałek, 7 lutego 2011

Wyróżnienie.A może inne?

No i trafiło do mnie ( albo we mnie) następne wyróżnienie - a jakże - od Antoniny .Bardzo dziękuję.Wprawdzie mam już w swojej kolekcji taki kwiatuszek, ale jest tak piękny, że...


można na nim dłużej zatrzymać oko.No i cieszyć się, że ktoś wybrał, zauważył, może nawet docenił, albo przynajmniej skrzydeł chciał dodać, zachęcić...

Ostatnio kilka wyróżnień do mnie trafiło.Bardzo dziękuję obdarowującym. 
Na wielu blogach widziałam już ten kwiatuszek.
I z tego powodu pomyślałam o zmianie.
Oto moja propozycja:


Jest wesoły i dla... drutujących...Jednak moim zamiarem jest wyzwolenie dalszych inwencji twórczych. Jeśli już ktoś zdecyduje się i w miejsce pierwszego obrazka weźmie drugi - musi utworzyć nowy znaczek dla innych gałęzi rękodzieła.Ja wybrałam blogi osób robiących na drutach i doceniając ich dzianiny albo kreatywne postępowanie z dzianiną podarowuję im Gwiazdę Dziania.Ale jest tyle różnych blogowych osobowości!Nie uchylajcie się od wymyślania innych banerków!To będzie jak świeży dopływ krwi - coś nowego na naszych blogach

A teraz oryginalny tekst zasad:.
"1. Podziękuj za wyróżnienie.
2. Umieść u siebie link do bloga osoby, która Cię wyróżniła
3. Umieść u siebie logo wyróżnienia.
4. Przekaż nagrodę kolejnym 10. blogom..
5. Umieść linki do tych blogów.
6. Powiadom o tym nominowane osoby."

 Poza tym stwórz listę rzeczy, które czynią Was szczęśliwymi.


Proponuję zmianę czwartego punktu -  "Przekaż nagrodę kolejnym trzem blogom".
Jeśli chce się uczciwie wybrać blogi , to albo wszystkie albo najmniejszą możliwą grupę. Nie przyznawałam nagrody osobom, które tylko co taką lub podobną nagrodę dostały.Napisanie "nagroda jest dla wszystkich, bierzcie sobie" - oznacza, że nikt nie weźmie.Przejrzałam ,od podstaw niemal, bardzo dużą ilość blogów. Podkreślam - przejrzałam, a nie przeczytałam.Odświeżyłam swoje spojrzenie.I owszem, wybrałam 10 blogów.Łatwo nie było.Znalazłam tam coś nowego, coś ciekawego, coś co mnie zachwyciło, zastanowiło, było szczególne.

Oto wybrane przeze mnie blogi ( kolejność jest przypadkowa) : Z perspektywy moich blisko 60. lat stwierdzam, że nie mogę być szczęśliwa wtedy, gdy coś tam doskwiera moim chłopcom ( 4 + 1).Mogę być chora i mogę nie mieć pieniędzy - to czyni życie mniej wygodnym, ale nie oznacza braku pogody ducha i uśmiechu.Kłopoty moich synów i męża - gaszą wszystko...

13 komentarzy:

 1. Piękne wyróżnienie. Ela masz racie rodzina jest najważniejsza. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. serdeczne dzieki, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ,bardzo dziękuję,ale fajnie:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję dotychczasowych wyróżnień. Gratuluję też próby świeżego spojrzenia na wyróżnienia i pomysłu na nowe. Zasady wyznaczasz sobie sama i je dyktujesz, ale ostatecznie nie napisałaś jakie mają być, bo piszesz o 3 blogach a wyznaczasz 10.
  W każdym razie prawdą jest, że zabawa blogowa dla wielu blogowiczek jest nużąca, bo nie chce im się, czy też nie mają czasu na wyszukiwanie kolejnych 10 blogów (bo jest to czasochłonne) itd., itd. Czasem ta zabawa się paranoiczna, gdy zaczynają krążyć po blogach "zebrane do kupy" czyli całe bloki wyróżnień. Wtedy te wyróżnienia wyraźnie się dewaluują. A więc we wszyskim wskazany umiar - tzn. zdrowe podejście, trochę poważne, a trochę z przymrużeniem oka (wszak to tylko zabawa). Jedni bawią sie w candy, inni w wyróżnienia, jeszcze inni nie bawią się wcale; oczekują komentarzy sami ich np. nie pisząc (ale wolnoc Tomku w swoim domku). Jednak już całkiem poważnie - niejednokrotnie osobom zaczynającym swą przygodę z blogowaniem przyznanie wyróżnienia sprawia ogromną przyjemność i niech tak będzie. Niech się ciesza Ci, którzy chcą i mogą.
  Faktem też jest, że pewne osoby kompletnie nie reagują na wpisy w komentarzach na wyróżnienia (może nie zauważają komentrzy?) - a to takie nieelegackie, bo chociaż się nie chce bawić w wysyłanie dalej - miło jest, gdy się zauważy, że wyróżnienie się dostało.
  Pozdrawiam.
  A wiesz każdy ma w życiu jakieś problemy i kłopoty związane z bliskimi. Ot życie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Antoniny - ale też do innych Czytelniczek
  ============================================
  Obawiałam się, że moja propozycja może być źle przyjęta - że się szarogęszę.Dopiero Ty - Antonino, napisałaś, że pomysł jest do zaakceptowania.Generalnie jestem za 3 osobami i za tworzeniem nowych znaczków-banerków.Teraz wszystko zależy od następnych wyróżnionych. Powiedziałabym tak - bierzesz nowy banerek z nowymi zasadami, bierzesz stary - i stare zasady do kompletu.Wolny wybór.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Jest mi naprawdę miło. A pomysł z nowym znaczkiem bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. twórcza kobita z Ciebie nie tylko w zakresie robótek drutowych :) masz fajny pomysł i myślę, że wiele osób go podchwyci; pozwolisz jednak, że zostanę "przy swoim". Dziękuję Ci, że ponownie o mnie pomyślałaś, cieszę się bardzo, że zaglądanie do mnie sprawia Ci przyjemność :)

  życzę żeby kłopoty rodzinne szybko się skończyły!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra zabawa nie jest zła , pod warunkiem że od początku do końca jest dobrą zabawą :)
  Samo wyróżnianie jest zapewne czymś niesamowicie sympatycznym , jednak tak jak napisałaś , warunki, które należy wypełnić , zwłaszcza 4, mogą przyprawić o ból głowy.
  Problemy .... Któż ich nie ma ... Powodzenia życzę .

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję, gratuluję zasłużyłaś ;-)) I pomysł masz rewelacyjny na urozmaicenie swojego wyróżnienia ;-))

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja Ci życzę szybkiego rozwiązania problemów :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję wyróżnienia i życzę wielu udanych projektów. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń